Čo u nás nájdete…

Opatová nad Váhom je známa predovšetkým vďaka Opatovskej doline a Opatovskej chate – rekreačnému centru pri jazere. Napriek tomu majú návštevníci Opatovej možnosť navštíviť aj iné zaujímavé miesta, napr. Kostol sv. Stanislava, Pamätník obetiam 2. svetovej vojny, starú Opatovú, a ďalšie.


Opatovská dolina – Opatovská chata

Opatovska dolina

Opatovská dolina

Opatovská dolina spolu s rekreačnou chatou pri jazere je určite najnavštevovanejšia časť Opatovej. Je cieľom nielen miestnych ľudí, ale všetkých, ktorí sa rozhodnú zájsť si do prírody. Nachádza sa približne 2 kilometre východne od Opatovej. Počas leta je táto rekreačná oblasť cieľom rôznych detských táborov, dovolenkárov, či ľudí túžiacich po oddychu pri vode.


Kostol sv. Stanislava

Kostol

Kostol sv. Stanislava

Jozef Branecký: Zo starého Trenčína. Trenčín, 1926

Kostol sv. Stanislava biskupa, mučeníka v Opatovej (ešte bez veže) bol vysvätený 1. júna 1701 nitrianskym biskupom Ladislavom Maťašovským. Slávnosti sa zúčastnilo viac ako tisíc ľudí, ktorí poprichodili v procesiách nielen z okolitých dedín a Trenčína, ale podľa zápiskov jezuitov až z Moravy.

Podrobnosti o farnosti a farské oznamy.


Knižnica

Verejná knižnica Michala Rešetku, pobočka Opatová
Peter Monček, Trenčín

Knižnica sa nachádza v budove Základnej školy Potočná. Obsahuje krásnu literatúru pre deti a mládež a náučnú literatúru pre mládež. Na čítanie nájdete aj rôzne časopisy ako je Život, FIFIK, Kamarát a Trenčianske noviny.

Otváracie hodiny utorok:8:00 – 16:00 a piatok: 10:00 – 18:00. Tešíme sa na vašu návštevu.


Základná škola

skola

Škola

Základná škola, Potočná

Základnú školu Potočná navštevuje v súčasnosti 54 detí. Pod vedením 5 pedagogických pracovníkov fungujú 4 ročníky v štyroch triedach a školská družina. Deti majú možnosť navštevovať rôzne krúžky napr. tanečný, flautu, anglický jazyk, počítačový krúžok, a i. Viac informácií nájdete na   www.zspotocna.sk. Histórii školy je venovaná samostatná kapitola.

Kultúrne strediskokulturny dom

Nachádza sa v strede obce a je miesto stretávania sa občanov pri športe ( zumba), kultúre (nácvik divadelných predstavení, tréning dychovej hudby), zábavách, plesoch a podobne.

Ďalšie informácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *