Škola v prírode 8.5.- 12.5. 2017, Horský hotel Magura, Chvojnica

Pondelok – v prvý deň nášho pobytu ŠvP nás privítali animátorky BEKIKI, PEDRO a NEFARIO. Rozdelili si deti do 3 skupín a začala sa 4.dňová spolupráca plná zábavy, športu, dobrej nálady a fantázie. Prvou úlohou detí bolo vymyslieť názov svojho tímu, bojový pokrik tímu a vlastnú vlajku. Deti po celý týždeň súťažili v tímoch s názvami: Fantázia vždy vyhráva, Ružové medvede a Smajlíci.
Prvou veľkou úlohou detí bolo predstavenie svojej skupiny, názvu, vlajky a bojového pokriku. Po predstavení tímov, deti už súťažili so svojím tímom, v ktorom sa snažili získať čo najviac bodov za úlohy a disciplíny. Pondelok vyvrcholil večerným karnevalom a zábavou s pesničkami.

Utorok – druhý deň Školy v prírode sme sa okrem interaktívneho učenia s pani učiteľkami, venovali aj popoludňajšej disciplíne s názvom Asterix a Obelix a olympijské hry. Animátorky boli prezlečené za Asterixa, Obelixa a Cézara. Úlohou detí bolo v rámci olympijských hier súťažiť v rôznych disciplínach, ktoré boli štafetovo rozdelené a tímy sa vymieňali na základe písknutia píšťalky. Nazbierané body a zvládnuté úlohy boli vstupenkou pre zapálenie olympijského ohňa.
Večerná kultúrno- zábavná činnosť sa niesla v duchu Galovia vs. Rimania. Deti súťažili proti animátorkám v disciplínach, napr. kto rýchlejšie nafúka balón, kto sa dlhšie vydrží neusmiať na protivníka, kto dlhšie vydrží tancovať s balónom atď. Naše deti zvíťazili v dueli s animátorkami 7/3. Záver večera priniesol deťom neopakovateľný zážitok v podobe zapálenia olympijského ohňa a tým záchranu olympijských hier.

Streda – stred týždňa v škole v prírode nám opäť priniesol zaujímavé popoludňajšie činnosti. Prvou z nich bola Zootopia, v ktorej úlohou detí bolo zbieranie indícií so svojím tímom po lesnej cestičke, ktoré im nachystala unesená zajačica Judy Hopková. Ich úlohou bolo nájsť čo najviac indícií( spolu ich bolo 22), ale vyhnúť sa pritom nebezpečným úlohám, ktoré deti nachádzali po ceste. Na konci lesnej cestičky sme stretli Judy Hopkovú, ktorá nám vysvetlila, ako to bolo s jej únosom. Úlohou detí bolo vymyslieť príbeh zo slov (indícií), ktoré našli a tým oslobodia zajačicu Judy. Večernou činnosťou nás sprevádzali deti so svojími príbehmi a vyznaniami lásky k Judy, ktoré ju dokázali oslobodiť 

Štvrtok – posledný deň plný súťaži, hier a veľkej zábavy sa niesol v duchu Povstania Draculu. Deti rozdelené v tímoch si určili drakulu, ktorý „napadol“ hráčov z ostatných tímov a označil si ich bodkou na krku fixkou. Veľká zábava začala, keď deti súťažili, kto rýchlejšie prejde z bodu A do bodu B po rukách a nohách poležiačky, ktorá húsenica vytvorená z detí je najrýchlejšia alebo kto najrýchlejšie prejde s ceruzkou pod nosom a nespadne mu . Animátorky využili jarnú krásu prírody v Chvojnici a jednou z úloh detí bolo v tímoch poskladať meno svojej animátorky. Ich „perom a fixkou“ sa na chvíľku stali okolité konáriky stromov, kvietky, púpava, bylinky, tráva, kamene a seno. Deti opäť ukázali, že fantázia a tvorivosť im nie je cudzia a vytvorili nádherné prírodné obrazy s menami svojich animátoriek. Štvrtkový večer bol výnimočný opekaním špekáčikov priamo v prírode a večernou záverečnou diskotékou. Deti boli za svoje úsilie odmeňované diplomom, tričkom, šatkou a retiazkou s logom Slniečka.
Body, ktoré po celý čas deti vo svojich tímoch zbierali, ukázali, že vyhral tím Fantázia vždy vyhráva.
My sme ale vyhrali všetci, nad sebou! Dokázali sme občas aj nemožné. Dokázali sme sami sebe, že to dokážeme, že to vydržíme, že na to máme, že sme tím, že držíme spolu…
Ďakujeme, že ste nám dali možnosť zvíťaziť a dokázať to 
Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii. Za ich poskytnutie ďakujem Mgr. Zdenke Hrickovej.

Tento obsah bol zaradený v Školstvo, Uskutočnené. Zálohujte si trvalý odkaz.