Beseda s boxerom p. Zacharom a režisérom p. Janičíkom.

V sobotu, 19.11 sme privítali v Opatovej nevšedných hostí – zlatého olympijského medailistu z roku 1952 –boxera Jána Zacharu a režiséra filmu Zachara 52 – Mareka Janičíka.
Beseda, spojená s premietaním filmu začala o 17 tej hodine, kedy Ľ. Lišková privítala vzácnych hostí. Následne sme si pozreli spomínaný film, ktorý nám ukázal časť života Jána Zacharu. Po premietaní dostal slovo samotný režisér filmu Marek, ktorý bravúrnym spôsobom sa zhostil aj úlohy moderátora večera. A tak sme sa mohli zasmiať na veselých príhodách spojených s cestami pána Zacharu, pohoršiť sa nad nezmyselnosťou a hrubosťou zaobchádzaní, alebo aspoň v mysli precestovať jednotlivé majstrovstvá sveta a súťaže. Silný emotívny zážitok bol spojený so spomienkou na manželku tohto slávneho, no zároveň veľmi skromného boxeristu. Z jeho úst bola cítiť veľká úcta, ako aj silná láska voči tej, ktorá ho podporovala v jeho snažení.
Chceme sa týmto poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o hladký priebeh tohto podujatia. Ďakujeme Miloslavovi Bacovi, Františkovi Novotnému, Pavlovi Liškovi, Petrovi Mončekovi, klubu dôchodcov Opatová a ďalším. Zároveň si nesmierne vážime, že pán Zachara a rovnako aj Marek Janičík obetovali svoj voľný čas, aby prišli medzi nás.
Veríme, že sa opäť uvidíme pri ďalších podujatiach podobného typu.
Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.Za ich poskytnutie ďakujem p. Stanislavovi Mitickému.

1beseda-s-p-zacharom-s-m-10

Tento obsah bol zaradený v Kultúra, Šport, Uskutočnené. Zálohujte si trvalý odkaz.