6. ročník hasičskej súťaže s historickou striekačkou PS 8 MEMORIÁL JÁNA BAĎURU

Title: 6. ročník hasičskej súťaže s historickou striekačkou PS 8 MEMORIÁL JÁNA BAĎURU
Location: Futbalové ihrisko Trenčín – Opatová
Description: 31. augusta sa konal už 6. ročník súťaže s historickou technikou PS 8 pripomínajúci si pána Jána Baďuru. Prípravy sme začali v sobotu už skoro ráno a o pol druhej už stálo na nástupe 14 prihlásených družstiev – DHZ Trenčianska Teplá, DHZ Dobrá, DHZ Zuberec, DHZ Rakovice, DHZ Kubrica, DHZ Soblahov (2 družstvá), DHZ Omšenie (ženy) a na konci súťaže sme ešte počkali na DHZ Jerichov. Od nás z Opatovej sa postavilo na štart až 5 tímov + 2 plameňácke. Medzi pozvanými hosťami sme privítali primátora mesta Trenčín pána Richarda Rybníčka, pána farára Jána Viciana, pani Baďurovú, viceprezideta DPO pána Tibora Vánika, predsedu OV DPO v Trenčíne Jozefa Chybu a hlavného rozhodcu súťaže pána Gaža.
Za veľkej podpory domácich sa ako prví sa na štart postavili naši muži z Opatovej. Útok mali natrénovaný lepšie ako ho predviedli na súťaži a po menších problémoch s nasatím vody dosiahli celkový čas 62,45 s. Po nich nasledovalo družstvo žien, ktorým prialo šťastie a útok predviedli za výborný čas 53,01 s. Tento čas bol tretí najlepší z celej súťaže. Potom sme podporili našich kamarátov zo Zuberca a po nich štartovali naši Legionári. Tí sa postarali o najväčšie prekvapenie dňa a dosiahli čas 48,22 s. O pár minút neskôr sa predviedli Opatová – starší páni, ktorí sa nedali zahanbiť s časom 56,64 s. Novými posilami na prúdoch sa ako predposledné predstavilo družstvo dám z Opatovej a terče sklopili v čase 64,40 s. V konečnom hodnotení sa družstvo mužov umiestnilo na 7. mieste, družstvo žien na 1. mieste, družstvo dámy na 3. mieste, družstvo páni na 4. mieste a družstvo Legionárov na krásnom 1. mieste v kategórií mužov. Na záver predviedli svoje celoročné úsilie aj dve družstvá Plameňákov z Opatovej. Po vyhodnotení súťaže si zúčastnení pochutnali na výbornom guláši a pive a nič im nebránilo zostať na ihrisku naďalej. Navečer sa k nám pridalo aj pár opatovských harmonikárov a tak bolo o zábavu postarané.
Kompletné výsledky zo súťaže si môžete pozrieť na stránke www.hasiciopatova.wz.cz.
Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Za komentár ďakujem sl. Martine Hrickovej a za fotografie p. Antonovi Novotnému, p. Stanislavovi Mitickému a p. Jozefovi Krajčovičovi.

Start Time: 14:00
Date: 2013-08-31

Tento obsah bol zaradený v Šport, Uskutočnené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *