Oslava 75 rokov od založenia hasičského zboru

Názov: Oslava 75 rokov od založenia hasičského zboru

Miesto: Opatová nad Váhom

V prvú májovú nedeľu sme oslávili sviatok sv. Floriána patróna hasičov a 75-te výročie od založenia dobrovoľného hasičského zboru v Opatovej. Pozvaní členovia a hostia DHZ Opatová sa nastúpili pred hasičskou zbrojnicou. Slávnostný sprievod hasičov sa vydal od zbrojnice do kostola za hudobného doprovodu dychovej hudby Opatovanka. Pán dekan Ferko odslúžil slávnostnú svätú omšu za všetkých hasičov živých aj tých, ktorí už nie sú medzi nami.

Po sv. omši nasledoval presun sprievodu z kostola dedinou okolo kultúrneho domu do Základnej školy Opatová. Na dvore bol slávnostný nástup hasičských jednotiek. Prítomným sa prihovorili predseda DHZ Opatová p. Radovan Horný a viceprezident DPO SR p. Tibor Vánik. Výbor DHZ Opatová si uctil dlhoročných členov pamätnými listami a odznakmi za vernosť, ktoré boli prítomným členom odovzdané. Pri príležitosti osláv 75-teho výročia založenia DHZ boli niektorí členovia mimoriadne povýšení. Nezabudli sme ani na hasičské zbory, ktoré sa zúčastnili osláv. Hasiči z OHZ Trenčianska Teplá, DHZ Omšenie a DHZ Dobrá si prevzali pamätné listy.

Potom nezostalo nič iné ako zajesť si gulášu, zapiť nápojom a posedieť, poprípade pozrieť si pripravenú výstavku z histórie a nakoniec šťastný návrat domov. Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí prispeli k vydarenému priebehu osláv.

Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii. Za ich poskytnutie ďakujem p. Antonovi Novotnému. Ďalšie fotografie si môžete pozrieť aj na http://www.hasiciopatova.wz.cz/vyr75-fotky.html

Dátum: 2011-05-01

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené, Uskutočnené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *